Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 14246270



*

nr 1424 6270


MIXED MEDIA

Leif Thagesson. Signed, composition. Mixed media, Image dimensions: 17x16cm, outer dimensions including frame: 32x32cm,


Leif Thagesson. Signerad, komposition. Blandteknik, bildmått: 17x16cm, yttermått inklusive ram: 32x32cm


Estimate:

500

Sold:

SEK 200

Auction date:

Monday October 11 2021
at 18:50:41


  • Bid history
Time Bidder Bid
8/10 10:44:45 1      150 kr
8/10 17:44:29 2      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bildmått: 17x16cm blandteknik komposition leif thagesson vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr